Η Sloclap και η Microids ανακοίνωσαν την κυκλοφορία του Sifu Standard Edition καθώς και το Vengeance που είναι limited edition για το Xbox Series X & One. Στην Ευρώπη πρόκειται να κάνουν την εμφάνιση τους στις 7 Μαρτίου. Οι εμπορικές τους εκδόσεις όμως θα έρθουν στις 20 Μαρτίου στην Ευρώπη ενώ στην Βόρειο Αμερική 25 Απριλίου.
Το Vengeance Edition θα περιλαμβάνει:
- Το παιχνίδι για Xbox One / Xbox Series X
- Μια αποκλειστική θήκη SteelBook
- Το εκτυπωμένο artbook “The Art of Sifu”
- Το soundtrack σε ψηφιακή μορφή
- 3 λιθογραφίες
![](https://i0.wp.com/geekdom.gr/wp-content/uploads/2023/03/image005.jpg?resize=696%2C392&ssl=1)
Αν έχεις το παιχνίδι σε PlayStation 5, PlayStation 4, Nintendo Switch ή PC μην στενοχωριέσαι, γιατί φυσικά και δεν θα έμενες έτσι, υπάρχει ήδη διαθέσιμο το συλλεκτικό πακέτο “Redemption Set” που περιλαμβάνει:
- Μια φιγούρα που απεικονίζει τον Student, 20 εκατοστών
- Ένα μενταγιόν
- Το Developers Diary “Behind the Art of Sifu” 160 σελίδων που εκδόθηκε από την Pix’n Love
![](https://i0.wp.com/geekdom.gr/wp-content/uploads/2023/03/image006.jpg?resize=696%2C391&ssl=1)
Ένα ολοκαίνουριο expansion ήρθε να προσφέρει στο παιχνίδι άλλες 10 ώρες επιπλέον Gameplay. To Arenas Mode περιλαμβάνει 9 καινούριες τοποθεσίες καθώς και 45 νέα challenges σε 5 game modes.
Πρόκειται για ένα third-person παιχνίδι δράσης. Το παιχνίδι περιστρέφεται γύρω από την ιστορία ενός νεαρού που αποζητά την εκδίκηση για τον θάνατο του πατέρα του. Ο δρόμος για αυτή την αποστολή ξεκινά μετά από 8 χρόνια εκπαίδευσης στο Kung Fu.
Το Sifu έχει κυκλοφορήσει σε PC στην πλατφόρμα Epic Games Store καθώς και στο PlayStation 5, PlayStation 4 και Nintendo Switch.